Informacije o turniru

vidi sve turnire  

12th BLUESUN INTERNATIONAL OPEN CHAMPIONSHIPS OF CROATIA BY TENNIS-POINT-BOL

ITF Tennis
 
 
SEASON: 2021
VENUES: Teniski klub Zlatni rat - Bol COURTS: 61 OUTDOORS RED CLAY COURTS
TOURNAMENT DURATION: 03.10.2021. -09.10.2021. ENTRY DEAD LINE: 02.10.2021.
 
 

RESULTS BY CATEGORY

Category Raster
MS35 - SINGLES MAIN DRAW DOWNLOAD / Preuzmite dokument
MS50 - SINGLES PLAYOFF DOWNLOAD / Preuzmite dokument
MS55 - SINGLES MAIN DRAW DOWNLOAD / Preuzmite dokument
MS60 - SINGLES MAIN DRAW DOWNLOAD / Preuzmite dokument
MS60 - SINGLES CONSOLATION DOWNLOAD / Preuzmite dokument
MD60 - DOUBLES MAIN DRAW DOWNLOAD / Preuzmite dokument
XD60 - DOUBLES MAIN DRAW DOWNLOAD / Preuzmite dokument
MS65 - SINGLES MAIN DRAW DOWNLOAD / Preuzmite dokument
MS65 - SINGLES CONSOLATION DOWNLOAD / Preuzmite dokument
WS70 - SINGLES PLAYOFF DOWNLOAD / Preuzmite dokument
 
 
 
 
 
 
 
 

12th BLUESUN INTERNATIONAL OPEN CHAMPIONSHIPS OF CROATIA BY TENNIS-POINT-BOL

Hrvatska
FINAL ENTRY LIST
No. Flag Player Family Name Player Given Name Player Nation
1.
 
Albu Ionel ROU
2.
 
Antolik Jan SVK
3.
 
Baraldi Armando MEX
4.
 
Bockhoff Heinz GER
5.
 
Bratinic Zorka CRO
6.
 
Cerovsky Jan SVK
7.
 
Chelariu Costel ROU
8.
 
Djurkovic Zorica SRB
9.
 
Dmitrovic Branka CRO
10.
 
Dmitrovic Zivko CRO
11.
 
Doerper Wolfgang GER
12.
 
Domazet Ivan CRO
13.
 
Glodean Marius ROU
14.
 
Gorecki Stanislaw POL
15.
 
Graf Karl AUT
16.
 
Grm Mira SLO
17.
 
Gross Gerhard AUT
18.
 
Guenther Christine GER
19.
 
Hardy Peter GER
20.
 
Hardy Alena GER
21.
 
Herrmann Christian GER
22.
 
Hille Wolfgang GER
23.
 
Huber Ernst AUT
24.
 
Iuliu Follert ROU
25.
 
Ivan Miroslav SVK
26.
 
Iwinska Magdalena POL
27.
 
Iwinski Piotr POL
28.
 
Jäger Robert AUT
29.
 
Jakovljevic Milos SRB
30.
 
Janicijevic Goran SRB
31.
 
Jansen Susanne GER
32.
 
Karbowiak Janusz POL
33.
 
Karl Barbara GER
34.
 
Kasperski Piotr POL
35.
 
Klein Alena GER
36.
 
Klein Klaus-Juergen GER
37.
 
Kotuchna Dariusz POL
38.
 
Kovac Jozef SVK
39.
 
Kujovic Ivan MNE
40.
 
Kusanovic Marija CRO
41.
 
Lindberg Sven GER
42.
 
Maly Daniel SVK
43.
 
Marjanovic Marjan CRO
44.
 
Marzenell Volker GER
45.
 
Marzenell Heike GER
46.
 
Muresan Liviu ROU
47.
 
Petrovic Sasa SRB
48.
 
Pivka Ladislav SVK
49.
 
Plazinska Barbara POL
50.
 
Plazinski Grzegorz POL
51.
 
Plesinska Renata POL
52.
 
Puttkammer Wendl Dagmar GER
53.
 
Radulescu Olivier ROU
54.
 
Raus Valentin ROU
55.
 
Redl Manfred GER
56.
 
Rogowski Tadeusz POL
57.
 
Rombach Reinhold GER
58.
 
Ruminska Zofia POL
59.
 
Schanda Werner AUT
60.
 
Schroeder Manuela GER
61.
 
Schroeder Uwe GER
62.
 
Sedletzky Dietmar AUT
63.
 
Shah Milan IND
64.
 
Shaw Danny USA
65.
 
Skonc Milan SVK
66.
 
Strukelj Tomaz SLO
67.
 
Sulzbacher Michael AUT
68.
 
Swarofsky Karl AUT
69.
 
Szyma Adam POL
70.
 
Tarnovskaya Evgeniya RUS
71.
 
Treibmann Sylvia GER
72.
 
Vajda Bojan SLO
73.
 
Vujinovic Aleksandar SRB
74.
 
Wendl Norbert GER
75.
 
Zdravkovic Misko SRB
76.
 
Zufka Jordan SVK
Refere's Signature
Zlatko Kamber
Download
HTSV Tennis Europe HTS ITF
Važno: Svi navedeni igrači u Final Entry List ušli su u glavni ždrijeb, ako niste na listi bit ćete naredni dan
Important: All listed players are in the Main Draw
 
 

12th BLUESUN INTERNATIONAL OPEN CHAMPIONSHIPS OF CROATIA BY TENNIS-POINT-BOL

Hrvatska
ALPHABETICAL MATCH LIST
Sunday 03 Oct 2021
No. Flag Player Family Name Player Given Name Player Nation Venues Time
1.
 
ALBU Ionel ROU TC Not before 16:00 Court TBA
2.
 
ANTOLIK Jan SVK TC Not Before 11:30
3.
 
CEROVSKY Jan SVK TC Starting at 10:00
4.
 
CHELARIU Costel ROU TC Followed by
5.
 
DOERPER Wolfgang GER TC Not Before 14:00
6.
 
DOMAZET Ivan CRO TC Not Before 11:30
7.
 
GLODEAN Marius ROU TC Not Before 13:00
8.
 
GORECKI Stanislaw POL TC Starting at 10:00
9.
 
GRAF Karl AUT TC Not Before 11:30
10.
 
GROSS Gerhard AUT TC Starting at 10:00
11.
 
HILLE Wolfgang GER TC Starting at 10:00
12.
 
HUBER Ernst AUT TC Followed by
13.
 
IVAN Miroslav SVK TC Followed by
14.
 
IWINSKI Piotr POL TC Starting at 10:00
15.
 
JAKOVLJEVIC Milos SRB TC Followed by
16.
 
JÄGER Robert AUT TC Starting at 10:00
17.
 
KARBOWIAK Janusz POL TC Followed by
18.
 
KASPERSKI Piotr POL TC Not Before 14:00
19.
 
KOTUCHNA Dariusz POL TC Not before 16:00 Court TBA
20.
 
KOVAC Jozef SVK TC Starting at 10:00
21.
 
LINDBERG Sven GER TC Not Before 13:00
22.
 
MALY Daniel SVK TC Starting at 10:00
23.
 
MARJANOVIC Marjan CRO TC Not Before 13:00
24.
 
MARZENELL Volker GER TC Followed by
25.
 
MEKIC Risto AUT TC Not before 16:00 Court TBA
26.
 
MURESAN Liviu ROU TC Followed by
27.
 
PETROVIC Sasa SRB TC Not Before 14:00
28.
 
PLAZINSKI Grzegorz POL TC Not Before 11:30
29.
 
REDL Manfred GER TC Not Before 11:30
30.
 
ROMBACH Reinhold GER TC Not Before 14:00
31.
 
SCHANDA Werner AUT TC Starting at 10:00
32.
 
SCHROEDER Uwe GER TC Not Before 13:00
33.
 
SEDLETZKY Dietmar AUT TC Not before 16:00 Court TBA
34.
 
SHAW Danny USA TC Starting at 10:00
35.
 
SULZBACHER Michael AUT TC Not Before 13:00
36.
 
SZYMA Adam POL TC Followed by
37.
 
VAJDA Bojan SLO TC Not Before 11:30
38.
 
VAN DER WIEL Thom NED TC Followed by
39.
 
VUJINOVIC Aleksandar SRB TC Not Before 13:00
40.
 
WENDL Norbert GER TC Not Before 14:00
41.
 
ZDRAVKOVIC Misko SRB TC Followed by
42.
 
ZUFKA Jordan SVK TC Not Before 14:00
Order of Play released Tournament Director ITF Referee
ITF Referee 02 Oct 2021 Vinko Martinic Zlatko Kamber
HTSV Tennis Europe HTS ITF
Važno: Svi navedeni igrači u Final Entry List ušli su u glavni ždrijeb, ako niste na listi bit ćete naredni dan
Important: All listed players are in the Main Draw, if you are not on this list, you will be on next one
 
 
 

BODOVI ZA RANG LISTU ITF

RANG / BOD WINNER RUNNER UP SEMIFINALIST QUARTARFINALIST LOSER IN R16 LOSER IN R32 LOSER IN R64
ITF Rang: S400 0 0 0 0 0 0 0